قسمت اول نوجوانان و جوانان موفق

پیشنهاد میکنم قبل از اینکه این قسمت را شروع کنید، اگه مطلب سخنی با نوجوانان و جوانان را نخوندید، اون را بخونید و اگر هم خوندید یه بار دیگه مطالعه اش کنید تا یه کم دیدتون باز تر بشه. سخنی با نوجوانان یا جوانان را یا میتوانید از سایت www.19bist.ir بخونید یا از اینجا میتونید اون مطلب را بخونید.

دوستان، نوجوونی و جوونی بهترین فرصت برای ساختن یه آینده ی فوق العاده هست. در صد کمی از جوونها از این فرصت استفاده میکنن و طبق قانون کاشت و برداشت، بذر یه آینده خوب را برای خودشون میکارن. لطفا شمائی که الان داری این متن را میخونی هم، جزء همین درصد کم بشو و این فرصت گرانبهائی که در دستانت داری را، قدر بدون و ازش نهایت استفاده را بکن

بذارید توی این قسمت یه کم انگیزشی صحبت کنم و توی قسمتهای بعد مطالب اصلی را میگم :

۱- قدر این دوران را بدونید و وقتتون را به بطالت نگذرونید.

دوستان، آدما توی دوران نوجوونی و جوونی توان و انرژی خیلی زیادی دارن که اگه بتونن اون را توی یه مسیر درستی هدایت کنن میتونن معجزه کنن. ولی متاسفانه خیلی از نوجوونها و جوونها حالا به دلایل مختلف از جمله: نداشتن الگو، تنبلی، دوستان نامناسب، بی خیالی والدین، ندونستن اهمیت هدفگذاری، نداشتن هدف و چشم انداز، عزت نفس پائین و…، از این توان و انرژی و موقعیتی که دارن استفاده نمیکنن. و به راحتی این دوران بسیار ارزشمند و حیاتی را از دست میدن. و وقتشون را به بطالت میگذرونن. ولی تو که داری این متن را میخونی اینجور نباش و همین الان هدفت را مشخص کن و برو دنبال هدفت.

۲- شما مثل خیلی از جوونها که شعارشون هر چه پیش آید خوش آیده نباشید.

دوستان، توی این دنیا هیچی را همینجوری مفت و مجانی به کسی نمیدن. و برای رسیدن به هر چیزی، هر موقعیتی و هر جایگاهی باید تلاش کنی. از امروز هر وقت میرید توی خیابون بیشتر به اطرافتون توجه کنید: تابلو دکترا، وکیلا، مهندسا، شرکتا، افرادی که ماشینای خوب سوارن، خونه های خوب دارن، به هواپیمائی که بالای سرتون حرکت میکنه و…

اگه درباره اینائی که گفتم تحقیق و بررسی کنید همشون مشاغل پردرآمدی دارن که از طریق درآمد شغلشون تونستن علاوه بر اینکه به دیگران خدمت میکنن و دینشون را به این زندگی ادا میکنن، زندگی خوبی را، هم برای خودشون، خانوادشون و عزیزانشون بسازن. پس از همین الان به این فکر کنید که میخواهید در آینده از چه راهی درآمد داشته باشید و همین الان تصمیمتون را بگیرید و هدفتون را مشخص کنید و برید دنبال هدفتون.

۳- همه کسانی که الان مشاغل خوبی دارن یه روزی مثل شما نوجوون و جوون بودن با این تفاوت که قدر جوونیشون را دونستن، اهداف خودشون را مشخص کردن و نهایت تلاششون را کردن تا به هدفشون برسن و نهایت استفاده را از اون دوران کردن و بذر موفقیت و آینده شون را کاشتن و الان هم دارن میوه درختی که سالها پیش کاشتن را برداشت میکنن. شما هم اگه میخواهید در آینده یه زندگی خوبی داشته باشین باید الان بذر اون را بکارید، ازش مراقبت کنید تا به ثمر برسه.

۴- مواظب دوستائی که انتخاب میکنید باشید

اگه واقعا آینده تون براتون مهمه به این مورد یعنی کسانی که برای دوستی انتخاب میکنید خیلی دقت کنید. چون کسانی که برای دوستی انتخاب میکنید به شدت روی زندگیتون تاثیر میذارن. افکارشون، باورهاشون، رفتاراشون، عادتهاشون، انتخاباشون و همه و همه روی شما و آینده تون تاثیر میذارن.

اگه کسانی را که برای دوستی انتخاب میکنید، آدمائی مثبت، هدفمند، با شخصیت و اهل درس یا کار و زندگی باشن، ناخودآگاه رفتارا و عاداتشون روی شما هم اثر میذاره. ولی اگه دوستانی که انتخاب میکنید منفی باشن، بلا تکلیف باشن، بی بند و بار باشن، علاف باشن و اهل درس یا کار و زندگی نباشن ناخودآگاه اعمال و رفتارشون روی شما هم اثر میذاره و باالطبع روی آینده و زندگیتون هم اثر میذاره. بنابراین در انتخاب دوست خیلی دقت کنید البته اگه آینده و زندگیتون براتون مهمه.

۵- بگردید و الگوهای خوب و موفقی را برای خودتون پیدا کنید.

وقتی الگوی موفقی داشته باشید توی زندگیتون خیلی جلوتر هستید و کافیه فقط کارهای الگوتون را کپی و تکرار کنید. اینجوری خیلی زودتر از وقتی که الگو ندارید میتونید به موفقیتهای بزرگی برسید.

۶- از آموزش دیدن و خوندن کتابهای موفقیت و انگیزشی غافل نشید.

چون وقتی کتابهای موفقیت و انگیزشی را میخونید توی مدار قرار میگیرید و در عین حال شخصیتتون رشد میکنه، آگاهیهاتون بالاتر میره، افکارتون بزرگتر میشه، انتظاراتتون بالاتر میره و قدرت خلق کنندگیتون بیشتر میشه.

۷- به جای اینکه وقتتون را با رفیق بازی، خیابون گردی، تلویزیون یا فضای مجازی و…، به بطالت بگذرونین، یه هدف مناسب برای خودتون مشخص کنید و تمرکزتون را بذارید روی هدفتون.

اگه در مورد این مطلب نظر یا تجربه ای دارید که فکر میکنید میتونه مفید باشه، خوشحال میشم نظر یا تجربه تون را از طریق کادر پائین همین صفحه برامون ارسال کنید.

تا قسمت بعد یا حق…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جایگاه بنر

محتوای دلخواه