فکرتو تغییر بده، تا دنیات تغییر کنه

احتمالا شما هم این جمله را زیاد شنیدید. مخصوصا توی کتابها، دوره ها، کارگاهها و سمینارهای موفقیت. ولی واقعا آیا به همین راحتیه؟ یعنی آیا فقط با تغییر فکر میشه زندگی را تغییر داد؟ مثلا اگه یه آدم فقیری بگه من میخوام پولدار بشم، پولدار میشه و زندگیش تغییر میکنه؟

جواب این سوال هم بله هست و هم خیر. حالا این یعنی چی؟

دوستان تغییر فکر در صورتی منجر به تغییر زندگی میشه، که وقتی ما فکرمون را تغییر میدیم این تغییر فکر باعث تغییر سبک زندگیمون بشه، باعث تغییر در نوع کارهائی که انجام میدیم بشه، باعث تغییر اهدافمون بشه، باعث تغییر انتخابها، رفتارها و عاداتمون بشه و در کل باعث تغییر سیستم عاملمون بشه. ( از اینجا میتونید مقاله سیستم عامل را مطالعه کنید )

مثلا در جواب اینکه اگه یه آدم فقیری بگه من میخوام پولدار بشم، پولدار میشه و زندگیش تغییر میکنه؟ دوتا حالت داره:

حالت اول : این شخص یه تصمیم قاطع میگیره و دنبال یه شغل یا کسب و کار پولساز میره، وقت میذاره، تلاش میکنه، تخصص به دست میاره تا بتونه از این تخصصی که به دست آورده پول به دست بیاره و بعد پولش را سرمایه گذاری کنه تا به مرور پولدار بشه. یعنی چنین شخصی به دنبال تغییر فکر، دست به عمل زده و انتخابها، رفتارها و عادتهاش را تغییر داده. پس چنین فردی میتونه پولدار بشه.

حالت دوم : بعضیها هم هستن که به توصیه استاد دوره ای که خریدن، هر روز بارها و بارها تکرار میکنن که من میخوام پولدار شم و بعد مینشینن و لحظات پولدار شدن خودشون، ماشینهائی که سوارن، خونه هائی که دارن، تفریحاتی که دارن و … را تجسم میکنن. به این امید که ثروتمند بشن. و فکر میکنن که چنین تغییر فکری منجر به تغییر زندگی و پولدار شدنشون میشه.

دوستان، متاسفانه یه سری از اساتیدی که موفقیت را تدریس میکنن، شفاف و واضح و جدی به دانشجوهاشون نمیگن که برای پولدار شدن باید یه شغل پولساز داشته باشی (چون اگه بخوان اینجور بگن از جذابیت دوره هاشون کاسته میشه ).

دوستان کسی پولش را الکی و مفت و مجانی به کسی نمیده. من یه مقاله ای نوشت با عنوان مهمترین عامل ثروتمند شدن، که توی اون مقاله مفصل توضیح دادم که برای پولدار شدن باید چکار کنی. از اینجا میتونید اون مقاله را بخونید.

بنابراین، تغییر فکری میتونه باعث تغییر زندگی بشه که با تغییر سیستم عامل همراه باشه. اگه ما بخواهیم با همون سیستم عامل قبلی و فقط با تغییر فکر نتایج جدیدی را توی زندگیمون خلق کنیم این کار یه کار محاله.

مثلا: اگه من اضافه وزن داشته باشم و با خودم فکر کنم که اضافه وزن خوب نیست و باید وزنم را کم کنم ( تغییر فکر )، ولی در عمل هیچ کار جدیدی نکنم و به همون رویه قبلی زندگی کنم هیچ اتفاقی برای وزن من نمیفته و شاید وزنم بیشتر هم بشه.

پس تغییر فکری باعث تغییر زندگی میشه که همراه با عمل و تغییر سیستم عامل باشه

اگه در مورد این مطلب نظر یا تجربه ای دارید که فکر میکنید مفیده، خوشحال میشم نظر یا تجر به تون را از طریق کادر پائین همین صفحه برامون ارسال کنید.

یاحق…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جایگاه بنر

محتوای دلخواه