چرا اغلب آدما به موفقیتهای بزرگ دست پیدا نمیکنن؟

اغلب ما آدما دوست داریم جایگاه اجتماعی بالاتری داشته باشیم، شغل بهتری داشته باشیم، پولدارتر باشیم، خونه ی بزرگتری داشته باشیم، ماشین بهتری داشته باشیم، درآمد بیشتری داشته باشیم، مسافرتهای بهتری بریم، اندام متناسب تری داشته باشیم و خلاصه اینکه توی زندگیمون، موفقیتهای بزرگتری را به دست بیاریم تا بتونیم بهتر زندگی کنیم، ولی اغلب ما، در عمل، برای به دست آوردن این چیزائی که گفتم اقدام خاصی انجام نمیدیم. و همینکه بتونیم یه زندگی معمولی را، برای خودمون فراهم کنیم راضی هستیم.

حالا سوالی که پیش میاد اینه که، با وجودیکه اغلب ما، دوست داریم موفقیتهای بزرگتری را به دست بیاریم و زندگی بهتری داشته باشیم، چرا در عمل، این کار را نمیکنیم؟

دوستان، من توی سایت، یه مقاله ای نوشتم با عنوان مهمترین عامل رسیدن به خواسته ها، که توی اون مقاله به طور کامل توضیح دادم که داشتن هدف و چشم انداز، اولین و مهمترین عامل رسیدن به خواسته ها هست.

خب، با توجه به این نکته که، داشتن هدف، خواسته و چشم انداز، مهمترین عامل موفقیته، پس، میتونیم نتیجه بگیریم که اگه بخواهیم موفقیتهای بزرگتری را تجربه کنیم باید خواسته ها و اهداف بزرگتر و چشم انداز بزرگتری داشته باشیم.

حالا، سوال مهمی که اینجا پیش میاد اینه که چرا اغلب ما اهداف بزرگ و چشم انداز بزرگی، برای خودمون تعیین نمیکنیم؟

دوستان، اینکه اغلب آدما هدفهای بزرگ ندارن، چشم انداز بزرگ ندارن، و عملا انگیزه ای برای تعیین اهداف و چشم انداز بزرگ ندارن علتهای مختلفی داره :

۱– یه سری از عوامل بر میگرده به باورهای شخص. باورهائی مثل : ” نمیشه “، ” نمیتونم ” ، ” لیاقت اینو ندارم ” ، ” ما کجا و این چیزا کجا ” ، ” پول و پارتی میخواد ” ، و باورهائی این چنینی.

که ریشه شکل گیری اغلب این باورها، در کودکیه. بنابراین، اینکه کودکیه شخص چطور بوده، کجا و توی چه خانواده ای بزرگ شده، توی چه شرایطی بزرگ شده، والدینش کی بودن، چکاره بودن، چه شخصیتی داشتن و خیلی چیزای دیگه که منجر به این شدن که، چه باورهائی در او شکل گرفته، اهمیت خیلی خیلی زیادی داره. ولی یه نکته خیلی مهم، حتی اگه شخصی، کودکیه بدی را هم پشت سر گذاشته باشه و باورهای اشتباهی درش شکل گرفته باشه، میتونه خودش روی خودش کار کنه و باورهاش را درست کنه. که من توی این سایت در مورد همه اینها راهکار دادم.

( گفتیم که ریشه شکل گیری اغلب باورهای ما در کودکیه. به همین خاطر من دوره ای را آماده کردم با نام ” شاه کلید موفقیت فرزندان ” که توی اون دوره کاملا توضیح دادم که چه کارهائی را باید انجام بدیم و از چه کارهائی پرهیز کنیم تا بتونیم باورهای درستی را در بچه هامون شکل بدیم. ما که خودمون باورامون هر جور شکل گرفته، دست ما نبوده، و همونطور که گفتم میتونیم اونا را تغییر بدیم و اصلاح کنیم. ولی این دوره را آماده کردم تا حداقل خودمون آگاهانه، باورهای درست و خوبی را در فرزندانمون ایجاد کنیم. )

۲– یه سری از عوامل بر میگرده به شناخت و آگاهیهای ما. اینکه بدونیم چقدر توانائی داریم و خودمون را دست کم نگیریم. اینکه بدونیم برای موفقیت اولین قدم اینه که هدفمند باشیم. اینکه بدونیم هر هدفی را میتونیم برای خودمون انتخاب کنیم و توانائی رسیدن به هر هدفی را داریم. اینکه بتونیم باورهای خودمون را تشخیص بدیم و اگه باورهامون ایراد داره اونا را اصلاح کنیم. اینکه بدونیم عزت نفس بالا چقدر توی نوع زندگی و اهداف و چشم اندازی که برای خودمون در نظر میگیریم موثره و…( دوستان، تمام مطالبی که توی سایت نوزده بیست گذاشته میشه، حالا چه در قالب مقاله، دوره یا محصول، بر این اساسه که به ما آگاهی بده تا بتونیم تصمیمات و انتخابهای بهتری داشته باشیم. تا در نهایت بتونیم اهداف بزرگتر و چشم انداز بهتری را برای خودمون مشخص کنیم. )

۳– یه سری از عوامل بر میگرده به محیط و اطرافیان ما. چرا که محیطی که در اون زندگی میکنیم و اطرافیان ما مخصوصا افراد نزدیک به ما مثل والدین، خواهر و برادرا، اقوام نزدیک، دوستان نزدیک، معلمها، همکلاسیها و خلاصه تمام کسانیکه ما با اونا ارتباط نزدیک داریم ( که به نوعی میتونن نقش الگو را برای ما بازی کنن )، میتونن روی افکار ما، باورهای ما، تصمیمها و انتخابهای ما، رفتار و گفتار ما، عملکرد ما و در نهایت روی زندگی و آینده ی ما تاثیر گذار باشن.

بنابراین : اگه بخوام خیلی خلاصه بگم که چرا اغلب آدمها به موفقیتهای بزرگ نمیرسن؟ علتش اینه که اهداف و چشم انداز بزرگ ندارن، خواسته های بزرگ ندارن و علت اینکه اهداف و چشم انداز بزرگ ندارن هم اینه که : باورهاشون نادرسته، عزت نفسشون پائینه، اعتماد به نفسشون ضعیفه، خودباوری ندارن، در مورد خیلی چیزا آگاهی ندارن، تنبلن، فکرشون کوچیکه، دیدشون باز نیست، محیط غنی نداشتن، الگوهای خوبی نداشتن، راهنما نداشتن، دوستان خوبی نداشتن، قوانین موفقیت را نمیدونستن، نقشه راه موفقیت و ثروت را بلد نبودن و خیلی چیزای دیگه که من در لابلای مطالب سایت میگم.

خلاصه اینکه تا الان هر جور که بزرگ شدیم و هر باوری که در ما شکل گرفته، دست ما نبوده. ولی مهم اینه که: حالا که فهمیدیم افکار و باورها، چقدر توی زندگی ما نقش مهمی دارن و به این آگاهی رسیدیم، بتونیم باورهامون را تغییر بدیم و خودمون را ارزشمند و لایق بدونیم تا بتونیم اهداف بزرگتر و چشم انداز بهتری را برای خودمون انتخاب کنیم.

دوست عزیزم، همونطور که قبلا هم گفتم من خودم به خاطر ناآگاهی در زمینه های مختلف شکستهای زیادی خوردم و مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتم. ولی بعد که به لطف خداوند بزرگ به سمت آموزش دیدن و کتاب خوندن سوق پیدا کردم، در کل یه آدم دیگه شدم و تونستم دنیا را یه جور دیگه ببینم و تونستم خودم را پیدا کنم. مطالبی هم که توی این سایت میذارم حاصل چندین و چند سال تجربه و تحقیق و تحصیله. و تمام مطالبی که در قالب مقاله، دوره یا محصول، توی این سایت گذاشتم با این هدفه که بتونم دید مخاطبم را بازتر کنم و آگاهی و اطلاعاتش را بیشتر کنم تا بتونه زندگی بهتری را برای خودش و عزیزانش بسازه.

من کامبیز عبدی هستم، کارشناس ارشد روانشناسی و دانشجوی دکترای  مدیریت کسب و کار ( DBA ).

ورود و حضورت را توی این سایت خوشامد میگم و خیلی خوشحالم که اینجائی.

با تمام وجودم ازت دعوت میکنم تا، توی این سایت ما را همراهی کنی، چون واقعا میتونم این اطمینان را بهت بدم که مطالب، دوره ها و محصولات این سایت میتونه تو را موفقتر کنه و زندگی خودت و عزیزانت را زیباتر کنه.

اگه در مورد مطلب فوق نظر یا تجربه ای داری که احساس میکنی مفیده و میتونه به دیگران کمک کنه خوشحال میشم که نظر یا تجربه ات را از طریق کادر پائین همین صفحه برامون ارسال کنی.

برای تهیه عضویت ویژه و اشتراک دائم و دسترسی به تمام مطالب، دوره ها و محصولات سایت میتونی از اینجا اقدام کنی.

 در ضمن برای شتاخت بیشتر سایت و استفاده بهتر از مطالب سایت میتونی راهنمای سایت را مشاهده کنی.

یا حق…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جایگاه بنر

محتوای دلخواه