مهمترین عامل ثروتمند شدن

این روزا به محضی که گوشیت را باز میکنی و توی هر سایتی که بری تبلیغات متنوعی را مشاهده میکنی که ادعا میکنن پولدار شدن آسونه و روشی یا کاری را بلدن که تو را به پول و ثروت میرسونه و تو را ثروتمند میکنه. و اکثر اونا هم میگن شکرگزاری کن، فکرت را عوض کن، باورت را تغییر بده تا بتونی ثروتمند بشی.

و جالب اینه که یه نسخه دارن و همون یه نسخه را میخوان به همه بدن. و کاری ندارن که مخاطبشون الان تو چه شرایطیه.

دوست عزیز، این حرفا درسته ولی تا زمانی که آستین بالا نزنی و تخصصی یا شغلی یا کسب و کاری نداشته باشی و راهی برای خدمت کردن نداشته باشی، خبری از پول و ثروت نیست. و از اون مهمتر اینه که باید بتونی خدمتت را با کیفیت و کمیت بیشتری به مردم عرضه کنی و بفروشی. و برای این کار تا قوانین فروش را بلد نباشی و  فروشنده خوبی نباشی، از هیچ پول و ثروتی خبری نیست. حتی یه تک هزار تومنی.

حالا یه سوال:

میدونی مهمترین عاملی که میتونه تو را ثروتمند کنه چیه؟

داشتن راهی برای خدمت کردن. بله درست شنیدی خدمت کردن. یعنی اینکه تو اگه بخوای ثروتمند بشی حتما حتما باید یه راهی برای خدمت کردن داشته باشی.

 به عبارتی باید: کالا، خدمات، دانش، تخصص یا توانایی خاصی داشته باشی که نیاز مردم باشه و خواهان داشته باشه و شما هم بدونی چجوری اون را عرضه کنی و بعد به وسیله فروش اون بتونی پول به دست بیاری.

پس: برای به دست آوردن پول و ثروتمند شدن، هم باید راهی برای خدمت کردن داشته باشی و هم فروشنده خوبی باشی.

شما میتونی با کالایی که داری به مردم خدمت کنی مثل مغازه دارها، یا میتونی با خدماتت، خدمت کنی مثلا یه تبلیغ نویس حرفه ای ممکنه برای نوشتن یه عنوان چند کلمه ای دهها میلیون تومن پول بگیره، یا میتونی با تخصصت به مردم خدمت کنی مثل پزشک، وکیل، مکانیک و …، یا با تواناییت به مردم خدمت کنی مثل رونالدو، مسی، مهدی طارمی، بهنام بانی و …

پس، پزشک با علمش خدمت میکنه، مهندس با علم و تجربه اش خدمت میکنه، خواننده با هنر و صداش خدمت میکنه، هنرمند با هنرش خدمت میکنه، کارمند زمانش را برای خدمت رسانی میذاره، کارخونه دار با محصولاتش خدمت میکنه، مغازه دار با اجناسش خدمت میکنه، معلم با سوادش خدمت میکنه، کشاورز با محصولش خدمت میکنه، کارگر با زمان و زور بازوش خدمت میکنه و ..

شما چجوری میتونی خدمت کنی؟ چی داری که باهاش خدمت کنی؟ کالا داری؟ خدمات داری؟ تخصص داری؟ یا توانایی خاصی داری؟ دانش داری؟ جایگاه خاصی داری؟ بذار یه جور دیگه بگم آیا توی دوران نوجوونی یا جوونیت چیزی کاشتی که الان بخوای برداشت کنی و با اون خدمت کنی؟ یا اگه الان نوجوون یا جوون هستی تصمیمت برای آینده چیه؟ و میخوای چه چیزی را بکاری که در آینده بتونی برداشتش کنی؟ میخوای چجوری به مردم خدمت کنی؟

دوست عزیزم: از چیزایی که تا اینجا گفتم میخوام به این نتیجه برسم که پول درآوردن دقیقا تابع قانون کاشت، داشت و برداشته. و شما زمانی میتونی پول خوب در بیاری که تخصص یا کالایی داشته باشی که افرادی خواهان اون باشن و حاضر باشن بابتش پول پرداخت کنن و شما هم توانائی عرضه اون را داشته باشی. بعبارتی فروشنده خوبی باشی.

یعنی هم باید خادم خوبی باشی و هم فروشنده خوبی باشی.

البته یه سریها هم هستن که این قانون را رعایت نمیکنن و متاسفانه با مخ زمین میخورن. مثلا طرف توی عمرش یه آدامس هم نفروخته بعد یه دفعه میاد مغازه پوشاکی میزنه، سوپری میزنه، مغازه موبایلی میزنه یا… و چون قوانین کسب و کار و فروش و بازاریابی و برخورد با مشتری و … را نمیدونه سر سال نشده با کلی ضرر و زیان مغازش را جمع میکنه.

پس اگه میخواهی به معنی واقعی کلمه پولدار بشی باید به جای اینکه دنبال پول بری کاری کنی که پول دنبال تو بیاد. حالا شاید بگی چجوری؟ اینجور که باید زمان بذاری، زحمت بکشی، آموزش ببینی، شاگردی کنی، تجربه کسب کنی تا بتونی یه تخصص، شغل یا کسب و کاری که مورد نیاز مردم و جامعه هست و همچنین ظرفیت پولدار شدن را هم داشته باشه، برای خودت دست و پا کنی و بعد با عالی انجام دادن اون و دونستن اصول کسب و کار و صبور بودن پول و ثروت خودش به دنبالت میاد . و بعد با سرمایه گذاری کردن پولت توی جاهای دیگه از پولت هم پول در بیاری. که البته باید این کار را هم بلد باشی وگرنه ممکنه پولت را هم از دست بدی.

دوستان، ثروتمند شدن یه مساله و ثروتمند موندن یه مساله دیگه اس. خیلیها توی یه برهه ای از زمان پولهای خوبی به دست میارن ولی به دلیل نداشتن هوش مالی و ندونستن اصول حفظ،، نگهداری و زیاد کردن سرمایه و انجام کارهای اشتباه، پول و سرمایه شون را از دست میدن. که من این مساله را هم توی دوره هوش مالی کاملا توضیح میدم.

به هر حال امیدوارم تونسته باشم یه کم ذهنت را درگیر این مساله کرده باشم که برای پولدار شدن باید خادم خوبی باشیم و بتونیم با کالا، خدمات، دانش، تخصص یا توانائی که داریم به دیگران خدمت رسانی کنیم، مشکلات مردم را حل کنیم، باری از روی دوش مردم برداریم و در ازای این خدمت رسانی پول دریافت کنیم.

نتیجه:

اگه تخصص، کالا، خدمات، دانش یا توانائی خاصی داری میتونی با هر چه بهتر انجام دادن اون و خدمت رسانی بهتر و بیشتر، پول بیشتری به دست بیاری و اگه هنوز تخصص، کالا، خدمات، دانش یا توانائی خاصی نداری باید سعی کنی یکی از مواردی که گفتم را کسب کنی تا بتونی با خدمت رسانی به مردم به پول و ثروت برسی. حالا ببین توی چه کاری استعداد داری؟ یا به چی علاقه داری؟ تا بتونی توی همون تخصص کسب کنی.

دوستان من در دوره نقشه راه ثروت، دوره نقشه راه موفقیت، دوره کاسب موفق و میلیونر و دوره هوش مالی هر آنچه که یک فرد برای موفقیت و ثروتمند شدن نیاز داره را کامل توضیح میدم و شما میتونید از این دوره ها برای سریعتر به نتیجه رسیدن استفاده کنید.

اگه در مورد این مطلب نظر یا تجربه ای داری و فکر میکنی میتونه برای دیگران مفید و کاربردی باشه خوشحال میشم نظر یا تجربه ات را از طریق کادر پائین همین صفحه برامون ارسال کنی.

برای دسترسی به تمامی مطالب، دوره ها و محصولات سایت میتونید از اینجا اقدام کنید.

یا حق…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جایگاه بنر

محتوای دلخواه