سخنی با والدین

بزرگترین هدف ما در زندگی اینه که خوشبخت باشیم. و یکی از مهمترین چیزائی که میتونه به ما احساس خوشبختی بده ، داشتن فرزندانیه که شاد، خوشحال، موفق، مفید و خوشبخت باشن.

ولی متاسفانه، خیلی از ما والدین کارهائی که برای رسیدن به این هدف نیازه را انجام نمیدیم و فکر میکنیم همینکه سرپناهی، غذائی، لباسی، مدرسه ای و…، براشون تهیه کنیم دیگه وظیفه مون را کامل انجام داده ایم. درسته اینها خیلی مهم هستن. ولی متاسفانه ما خیلی وقتها مهمترین نیاز فرزندانمون یعنی تامین غذای روحی اونها را یادمون میره. یادمون میره بهشون توجه کنیم، روزانه ساعتی از وقتمون را به اونا اختصاص بدیم، باهاشون حرف بزنیم، درد دل کنیم، بازی کنیم، نیازهاشون را بفهمیم، احساس ارزشمندی بهشون بدیم، عزت نفسشون را تقویت کنیم، روی ذهنشون کار کنیم و…،

بذارید بحثم را با یه سوال مهم و اساسی ادامه بدم: به نظرتون بزرگترین آرزوی هر پدر یا مادری چیه؟

دوستان عزیز: من خودم به عنوان یک پدر، بزرگترین آرزوئی که دارم اینه که دوتا بچه ام در آینده آدمای با شخصیتی باشن، سلامت روان داشته باشن، موفق باشن، عزت نفس و اعتماد به نفس و خودباوری داشته باشن، بتونن شغل یا کسب و کاری را به دست بیارن که توی اون شغل یا کسب و کار حالشون خوب باشه و روی پای خودشون وایسن، گلیم خودشون را از آب بکشن، سربار جامعه نباشن، آدمای مفیدی باشن، ازدواج خوبی داشته باشن تا در نهایت بتونن آدمای شاد، خوشحال و خوشبختی بشن.

شما چی؟ به عنوان یک پدر یا مادر، بزرگترین آرزوتون چیه؟

خب، حالا سوال من اینه، آیا همینطوری و شانسی من میتونم به آرزوم برسم؟ مطمئنا جواب منفیه. چون برای رسیدن به چنین هدفی حتما باید سیستم عاملم را تغییر بدم، برنامه داشته باشم و با برنامه جلو برم.

دوستان، ما برای اینکه بتونیم بچه های موفقی داشته باشیم یه سری کارها را خودمون باید انجام بدیم و یه سری کارها را هم باید به بچه هامون کمک کنیم و بهشون آگاهی بدیم تا خودشون انجام بدن، که من همه این موارد را به صورت مفصل در دوره ” شاه کلید موفقیت فرزندان ” توضیح میدم. همچنین در کانال vip که در ایتا داریم و مکمل دوره ” شاه کلید موفقیت فرزندان ” هست

متاسفانه خیلی از ما والدین فکر میکنیم همینکه مایحتاج بچه هامون را فراهم کنیم و براشون پول خرج کنیم وظیفه مون را کامل انجام دادیم و فکر میکنیم هر چقدر پول بیشتری خرج کنیم وظیفه مون را بهتر انجام داده ایم. ( در صورتیکه مهمترین کارهائی که باید انجام بدیم اصلا نیاز به پول نداره. )، و بعد وقتی بزرگ شدن و به اون موفقیتی که ازشون توقع داشتیم نرسیدن با تعجب میگیم من که همه کار براش کردم، پس چرا اینجوری شد؟.

در صورتیکه: بازم تاکید میکنم اون کارائی را که باید میکردیم نکردیم و داشتیم ماشین خاموش را هل میدادیم.

دوست عزیزم، ما برای اینکه بتونیم بچه های موفقی داشته باشیم حتما حتما حتما ( تاکید میکنم : حتما حتما حتما ) باید بتونیم ضمیر ناخودآگاهشون را درست و برای موفقیت برنامه ریزی کنیم. عزت نفسشون را تقویت کنیم، دیدشون را باز کنیم، فکرشون را بزرگ کنیم، بهشون کمک کنیم که برای خودشون با توجه به علایق و استعداداشون هدف و چشم انداز مشخص کنن و…، ( و نکته مهم اینکه این کارهائی که گفتم را باید به صورت مستمر و دائم انجام بدیم و جزئی از وجودمون باشه تا آرام آرام اتفاق بیفته. )

چرا که اگه ضمیر ناخودآگاهشون را درست برنامه ریزی نکنیم، عزت نفسشون را تقویت نکنیم، فکرشون را بزرگ نکنیم و در یک کلام موتورشون را روشن نکنیم، هر تلاشی که بکنیم، هر چقدر پول که خرجشون کنیم، هر چقدر که کلاسهای تقویتی و فوق العاده بفرستیمشون، اون نتیجه ای که باید بگیریم را نمیتونیم بگیریم.

بنابراین، برنامه ریزی درست ضمیر ناخودآگاه برای موفقیت فرزندانمون از اوجب واجباته. و برای این کار، اولا باید ضمیر ناخودآگاه را خیلی خیلی خوب بشناسیم و ثانیا راههای درست برنامه ریزی اون را باید بلد باشیم. باید هم عزت نفس را بشناسیم و هم راههای تقویتش را بدونیم و…، همچنین در کنار برنامه ریزی درست ضمیر ناخودآگاه، باید یکسری بایدها و یکسری نبایدها را هم رعایت کنیم.

هشدار : دوست عزیزم، اگه ما خودمون به صورت اصولی، هدفمند و آگاهانه،  ضمیر ناخودآگاه فرزندانمون را درست برنامه ریزی نکنیم، ممکنه به صورت نادانسته و اشتباه، ضمیر ناخودآگاهشون را بد برنامه ریزی کنیم. یا اینکه ناخودآگاهشون از طریق محیط، دیگران، رسانه ها و …، بد برنامه ریزی بشه.

دوست من، اگه ما، توی سالهای رشد فرزندمون، ضمیر ناخودآگاهش را درست برنامه ریزی کنیم و بایدها و نبایدها را درست رعایت کنیم، به مرور زمان فرزندمون یه شخصیت سالم، محکم و مثبت پیدا میکنه و میتونه به راحتی و به صورت خودکار آینده ی خوبی را برای خودش بسازه.

من توی دوره ” شاه کلید موفقیت فرزندان ” تمام تکنیکهای برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه، تقویت عزت نفس، هدفگذاری و…، را به طور کامل و در قالب یک سری کارهای ساده و راحت توضیح میدم.

و همچنین تمام بایدها و نبایدها را به مرور و به صورت کامل توضیح میدم و با دلیل و منطق بهت میگم که چرا باید، بایدها را رعایت کنیم و همچنین باید از نبایدها دوری کنیم.

چرا که اگه این بایدها و نبایدها رعایت نشه، میتونه تاثیرات جبران ناپذیر و مخربی را روی شخصیت و آینده فرزندانمون بر جا بذاره. و بزرگترین کابوس هر پدر یا مادری که همانا داشتن فرزندی سر به هوا، لا ابالی، بی مسئولیت و مضر برای خانواده و جامعه هست را، رقم بزنه.

و برعکس، رعایت این بایدها و نبایدها میتونه تاثیرات مثبت و سازنده ای را روی اونها بذاره.

احتمالا شما هم توی دوستان، اقوام و آشنایانتون دیدید که در بعضی خانواده ها بچه ها به راحتی توی مسیرهای خوبی میوفتن و خیلی زود به موفقیت میرسند و باعث سربلندی خودشون و خانوادشون میشن و برعکس، بعضی ها هم باعث سرافکندگی خودشون و خانوادشون میشن.

و مطمئن باشید چنین اتفاقاتی اصلا تصادفی نیست. ( خود کرده را تدبیر نیست… )

دوست عزیزم، اگه ما بعنوان اصلی ترین معمار آینده فرزندمون ، خوب و درست  کارمون را انجام بدیم و به درستی روی باورها، مهارتها، عادتها، عزت نفس، اعتماد به نفس، ذهن و …، کار کنیم، میتونیم تاثیر بسزایی روی شکل گیری آینده ی فرزندمون داشته باشیم.

طبق قانون کاشت و برداشت، هر چیزی که الان بکاریم توی آینده برداشت میکنیم. پس، هر چه بذر بهتری بکاریم و مراقبت بهتری ازش بکنیم، محصول بهتری را هم برداشت میکنیم.

بنابراین، طبق این قانون ما نمیتونیم شخصیت فرزندمون را لگد مال کنیم، عزت نفسش را تخریب کنیم، اعتماد به نفسش را نابود کنیم، ذهنش را خراب کنیم، باورهاش را خراب کنیم، بد باهاش رفتار کنیم و…، و بعد توقع داشته باشیم بچه ی خوب و موفقی داشته باشیم.

پس بیایم از همین الان آگاهانه و با برنامه، با انجام رفتارهای موثر و سازنده، شخصیت بچه هامون را قوی، محکم و مثبت شکل بدیم. یه نکته خیلی مهم، خیلی از والدین میپرسن بهترین سن برای شکل دهی شخصیت بچه ها کی هست؟ از بدو تولد تا ۱۶ – ۱۷ سالگی. که در هر سن باید اقدامات مخصوص همون سن و سال انجام بشه که من در دوره همه را با تفکیک سن میگم.

پس، اگه میخوای اصولی، آگاهانه و با برنامه، ضمیر ناخودآگاه فرزندانت را درست برنامه ریزی کنی، عزت نفسشون را درست تقویت کنی، هدفمندشون کنی و در کل آینده ی خوبی را براشون بسازی حتما توی دوره ” شاه کلید موفقیت فرزندان ” شرکت کن و این دوره را از دست نده.

یه نکته خیلی مهم: خیلی از افراد را دیدم ( از جمله خودم )، وقتی یه کتابی یا دوره ائی را تهیه میکنن، خیلی شوق و ذوق دارن. ولی یه کم که میگذره اون را فراموش میکنن. من برای جلوگیری از این حالت برای کسانی که توی دوره شاه کلید موفقیت فرزندان، شرکت کرده اند، توی پیام رسان ایتا یه کانال VIP درست کرده ام، که بلافاصله بعد از اینکه شما در دوره شرکت کردید، شما را به صورت مادام العمر عضو اون کانال میکنم و هر شب بین ساعت ۸ تا ۱۰ بهتون پیام میدم و کارهائی که توی دوره در موردش صحبت میکنم را یادآوری میکنم یا تمرین میدم تا ملکه ذهنتون بشه و از فراموشی جلوگیری بشه. تا به مرور جزئی از وجودتون بشه.

برای دسترسی به دوره ” شاه کلید موفقیت فرزندان ” و همچنین دسترسی به همه دوره ها و محصولات سایت میتونی از اینجا اقدام کنی.

چند وقت پیش توی یک کتابی یه جمله ای خوندم که فکر میکنم گفتنش اینجا خالی از لطف نیست: ” والدین موفق آنهائی نیستند که اصول تربیتی را برای فرزندان خود به خوبی اجرا میکنند، بلکه کسانی هستند که میتوانند با رفتارهایشان فرزندان خود را جذب خویش کنند “

در ضمن، اگه در مورد مطلب فوق نظری یا تجربه ای داری که احساس میکنی مفیده و میتونه به دیگران کمک کنه نظرت را از طریق کادر پائین همین صفحه برامون بفرست. شاید تجربه یا نظر شما برای کسی مفید باشه.

  یا حق…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جایگاه بنر

محتوای دلخواه