سخنی با کاسب ها

اول ببینیم کاسب کیه؟

هر کسی که کسب و کاری داره و از طریق اون درآمد داره کاسبه. طبق این تعریف یه وکیل هم کاسبه، یه پزشک هم کاسبه، یه معلم که کلاس خصوصی برگزار میکنه هم کاسبه، یه مغازه دار هم کاسبه، کسی که غذای بیرون بر داره هم کاسبه، یه کسی که یه پیج اینستاگرامی داره و داره از طریق اون درآمد به دست میاره هم کاسبه و…، بعبارتی به غیر از کارمندان و کارگرانی که حقوق بگیر جائی هستند، بقیه افراد کاسب به حساب میان.

حالا یه سوال: دوست عزیز، دقت کردی که چرا اغلب کاسبها خیلی معمولی هستن و درآمدهای آنچنانی هم ندارن ولی برعکس، تعداد کمی از کاسبها برند میشن، همیشه سرشون شلوغه، درآمدشون میلیاردیه، جلو کسب و کارشون صف تشکیل میشه و در یک کلام اسمی میشن؟

به نظرت آیا این قضیه شانسی و تصادفیه؟ یا اینکه صاحب اون کسب و کار، کارهایی کرده که بقیه نکردن؟ یا کارهایی نکرده که بقیه دارن میکنن؟

اگه مطلبی که توی قسمت سخنی با والدین نوشتم را خونده باشی من اونجا نوشتم والدینی که بچه های موفقی پرورش میدن یه سری بایدها و نبایدها را رعایت کردن و میکنن. این مطلب اینجا هم صادقه. یعنی اینکه کاسبای خیلی موفق هم یه سری باید و نباید دارن که رعایت میکنن. اونا مدام روی باورهاشون کار میکنن، روی مهارتهای کاری و تخصصیشون کار میکنن، روی مهارتهای تبلیغات و بازاریابی و فروششون کار میکنن، از تکنولوژی برای رشد کارشون نهایت استفاده را میکنن و در کل کاراشون را به بهترین شکل ممکن و متفاوت از بقیه انجام میدن. پس طبیعیه که نتایجشون هم متفاوت باشه.

متاسفانه: خیلی از افراد فقط مهارت کار دارند ولی مهارت کسب، یعنی جذب کردن مشتری، جذب کردن بازار و افزایش فروش را ندارند.

بنابراین، دوست عزیز: تو هم اگه کاسبی، باید علاوه بر به دست آوردن مهارت کار، مهارت کسب هم به دست بیاری و بعد با رعایت یه سری بایدها و نبایدها کسب و کارت را برند کنی، بهش رونق بدی، درآمدت را بیشتر کنی، شعبه های جدید بزنی و …، و در کل پول بیشتری به دست بیاری. و در یک کلام برای تغییر نتایج، باید سیستم عاملت را تغییر بدی.

متاسفانه بیشتر از ۹۰ درصد کاسبا اصول کاسبی را اونطوری که باید درست انجام نمیدن. تعارف که با هم نداریم اگه معمولی باشیم، نتایجی هم که میگیریم معمولیه.

اگه میخواهیم نتایج عالی و فوق العاده بگیریم باید عملکردمون هم متفاوت، عالی و فوق العاده باشه.

و برای اینکه عالی عمل کنیم یا باید سالها تجربه کسب کنیم، یا باید یه الگوی خیلی خوب یا یه مشاور حرفه ای داشته باشیم و از اون خط بگیریم و یا اینکه آموزش ببینیم.

اگه توی همین سایت قسمت دوره ها را نگاه کنی من توی دوره ” کاسب موفق و میلیونر ” مفصل در مورد عملکرد عالی داشتن و بهترین بودن توضیح دادم. این دوره بهت کمک میکنه تا کسب و کارت را سکه کنی.

همچنین توی قسمت محصولات هم به طور کامل در مورد اصول بازاریابی، تبلیغات و فروش توضیح و راهکار دادم.

برای دسترسی به دوره ” کاسب موفق و میلیونر ” و همچنین دسترسی به بقیه دوره ها و محصولات سایت میتونی از اینجا اقدام کنی.

       در ضمن اگه در مورد مطلب فوق نظری یا تجربه ای داری که احساس میکنی مفیده و میتونه برای دیگران کمک کننده باشه میتونی نظرت را از طریق کادر پائین همین صفحه برامون بفرستی. شاید نظر یا تجربه شما دغدغه فعلی کسی باشه.

یا حق…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جایگاه بنر

محتوای دلخواه